TOROCK E-SCOOTER

Firmamızın yerli scooter girişimi, kullanıcı dostu ve taşınabilir bir üründür. Teknolojik yenilikler ve işlevselliği birleştirerek benzersiz ve futuristik bir görünüm sunar. Dayanıklı gövde yapısı sayesinde zorlu yer koşullarında bile konforlu bir sürüş sağlar. Ürün, otomatik katlama ve kilitleme özelliğiyle pratik bir şekilde taşınabilir. Seyahat edenler ve profesyoneller için idealdir. Modern ve çarpıcı tasarımı estetik bir çekicilik yaratırken teknoloji açısından da öncüdür. Kullanıcılarına hem stil hem de performans açısından üstün bir deneyim sunar.

150 KG ye kadar taşıyabilir.

Normal 60 KM. Rejeneratif fren sayesinde bu sayı 80 KM ye kadar çıkmaktadır.

45KM/Saat max

Geliştirme Süreçleri

Projemiz, 2019 yılında mevcut scooter’ları analiz ve test ederek başladı. Performansı yüksek olan ancak pahalı olan ürünlerin yerini almak için ilk olarak motor araştırmalarına odaklandık. 1 yıllık motor araştırmalarının ardından sürücü yazılımı ve ara donanımlarını ekleyerek çalışmalarımıza devam ettik. 3 yıllık ar-ge sürecinin sonunda, motor ısı ve performans testlerini tamamladık. Sürücü konusunda da ilerleme kaydettik, ancak maliyetler ve zaman gereksinimi nedeniyle bu aşamayı bir süreliğine askıya aldık.

Öncelikle katlama mekanizmasını içeren bir ürünü piyasaya sürerek marka bilinirliğini artırmak ve satışlardan elde edilecek gelirle ar-ge sürecini desteklemek istedik. 2023 yılının ilk çeyreğine kadar 4 prototip tamamlandı ve istenen performans seviyesine ulaşıldı. Otomatik katlanabilen versiyonun tasarımı tamamlandı ve seri üretim aşamasına geçme sürecine gelindi.

 Üretim Süreçleri

Ürünümüzü, kendi fabrikamızda 1800 m2’lik alanda üretiyoruz. Lağzer kesim, büküm ve CNC torna makinelerini kullanarak motor üretimini gerçekleştiriyoruz. Maliyet iyileştirmeleri için motor üretiminde kesme kalıpları kullanıyoruz ve pil konusunda teşviklerden yararlanıyoruz. Bu sayede temel üretim sürecinde %30-40 civarında maliyet azalması bekleniyor.

Şase kısmını tamamen yerli imkanlarla lazer kesim ve büküm ile üretiyoruz, böylece yerlilik oranını arttırıp ithalat kalemini azaltıyoruz. Ekran için kullandığımız devre ve yazılım da yerli kaynaklarla temin edilmeye devam ediyor.

Universal scooter kitleri sayesinde elcik, ayaklık, fren gibi aksesuar ve aparatları stok sorunu yaşamadan Çin’den ithal ediyoruz. Bu şekilde ürünümüzü yerli imkanlarla üretirken, bazı özel parçaları ithal ederek kalite ve çeşitlilik sağlamış oluyoruz.